Забір’я: сучасний розсадник лохини «ЕККО Новація»

 Забір’я: сучасний розсадник лохини «ЕККО Новація»

Ксенія МЕЛЕШКО, Україна

У розпліднику експериментують із конопляним субстратом та загартовують рослини.

Між Житомирською та Одеською трасами, неподалік від Боярки, в селі Забір’я, розташований майданчик для наукових експериментів із органічною продукцією, в тому числі – ягідних. Кілька господарств, що працюють тут, об’єднані в групу компаній Zabirya Organic Farm і понад усе цінують якість.

На фермі в екологічно чистому районі Київщини вирощують органічні овочі та птицю (в тому числі – пекінську качку для фешенебельних ресторанів) і навіть органічну рибу. Ба більше, на місцевій вермі-фермі розводять каліфорнійських черв’яків, що виробляють біогумус – його використовують в органічному землеробстві.

Але якщо комплекс найчистіших місцевих озер, чудовий фермерський ресторан «РибаЧок» і смачна органічна риба Zabirya Organic Farm досить відомі, як напрямки діяльності цього великого господарства, яким керує Генадій Руденко, то про ще один – вирощування саджанців лохини, поки що інформації обмаль. Тому ми вирішили з’ясувати: що саме пропонує господарство для ягідного ринку України.

А йдеться, насамперед, про саджанці лохини. Їх уже кілька років вирощують у теплицях науково-виробничої компанії «ЕККО Новація», для створення промислових ягідників. Посадковий матеріал популярної ягоди, до слова, сертифікований, до того ж, його можна придбати за значно нижчою від зарубіжних аналогів ціною.

У розпліднику вирощуються найпопулярніші комерційні сорти дворічної лохини з розвиненою кореневою системою: Duke, Chandler, Nelson (європейська in vitro лабораторія), Bluecrop, Bluegold, Bonus, Chandler, Patriot, Reka (українські in vitro лабораторії). На даний момент – майже 80 тисяч саджанців.

Маточний матеріал був придбаний у кращих світових та вітчизняних in vitro лабораторіях, що давно зарекомендували себе на ягідному ринку. Це забезпечило отримання високоякісних саджанців із максимальним ступенем приживлюваності (проведена мікоризація та імунізація біопрепаратами), що придатні для вирощування за органічними технологіями.

Продовження та усі статті повністю журналу “Ягідник” №4 (15) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті.

Журнал «Ягідник»

Останні статті