«Family Garden»: модель ягідного підприємства, орієнтованого на експорт

15 марта 2019

Ксенія МЕЛЕШКО, Україна

Найбільший в Україні виробник органічної лохини – компанія «Family Garden». Підприємство засноване відносно недавно – два роки тому, і займається виключно органічною продукцією. У «Family Garden» – 100% іноземних інвестицій. Від початку свого заснування компанія орієнтується на експорт, тому використовує і своєрідну модель управління підприємством, яка є дещо незвичною для України.

У 2017 році на Київщині були засаджені перші 50 га полів компанії «Family Garden»: 2 га жимолості, 5 га малини, решта – лохина. В 2018 році під лохину планували виділити 90 га, а вийшло – 105. Загалом у розпорядженні компанії – 155 га насаджень цієї культури. Це одна з найбільших органічних плантацій лохини в Європі. Компанія імпортувала всі саджанці для своїх полів і має повний пакет документів, що підтверджують їх якість. У 2017 році підприємство пройшло сертифікацію «Органік Стандарт» для отримання перехідного сертифіката, а в 2018-му продукція компанії була сертифікована повністю. У цьому ж році «Family Garden» із першого разу отримала сертифікацію Global G.A.P. 

Про інноваційні рішення в управлінні компанією під час виступу на конференції Berry Drive 2018, організованій Асоціацією «Ягідництво України», розповів Іван ГРЕЧКІВСЬКИЙ, генеральний директор «Family Garden».

ЗАКОРДОННІ ІНВЕСТОРИ СПРАВДІ ВКЛАДАЮТЬ ГРОШІ В УКРАЇНУ

– Якщо виробник експортує свою продукцію, заробляє валюту, він може розраховувати на отримання фінансування з-за кордону або в іноземній валюті від українських банків, за ставками набагато меншими, ніж у гривні. Це
одна з багатьох причин, чому наша компанія орієнтується на експорт. Ми працюємо напряму з іноземними банками, майже не кредитуємося в Україні. До речі, іноземні інвестори справді вкладають гроші в Україну, і це не міф.
Існування нашої компанії – тому приклад. У вітчизняних підприємств є можливість отримати фінансування з-за кордону, якщо вони побудували прозору бізнес-модель. 

Концепція бізнесу «Family Garden» відрізняється, бо наша ідеологія – робота на експорт до країн ЄС та Швейцарії. У нас молода плантація, але ми в змозі забезпечити дуже серйозні об’єми продукції, тобто самі можемо обирати
собі партнерів. Минулого року ми зібрали всього декілька тонн, але вже вибираємо між країнами – хто хоче наступного року отримати нашу продукцію.

Продовження та усі статті повністю журналу "Ягідник" №1 (12) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті. Деталі оформленння підписки - тут.

Або заповніть форму:

 

Журнал «Ягодник»

Благодарим за сотрудничество!

 

Прочитано 81 раз