Іспанські виробники лохини протестують через занадто низькі ціни закупівлі

15 мая 2019

Виробники лохини з регіону Хуельва (Іспанія) організували протести 13-ого травня 2019-го року проти занижених цін на ягоду. Протест пройшов за підтримки Асоціації малих агровиробників та скотарів Андалусії.

Причиною невдоволення виробників стало те, що свіжі ягоди закуповуються оптовиками за ціною менше на 600% від роздрібної. Таким чином, фермери отримують лише 2.85 євро / кг, а продається ягода у маркетах та на ринках по 19-21 євро / кг.

Асоціація малих агровиробників та скотарів Андалусії вважає такий протест необхідним, оскільки через спекуляцію цінами лохини, сектор може зовсім зникнути через невідповідність затрат на виробництво та реалізацію ягоди.

Насправді, як говорять менеджери згаданої Асоціації, приблизно така ж ситуація відбувалася завжди: «Якщо продається 4 коробочки дохини, кожна з яких 5 євро / 250 г, то з цього виробник отримує лише 1 євро».

Тому, в той час, як виробники не в змозі покрити затрати на вирощування, збір та зберігання ягоди, у великих супермаркетах лохина буде продаватися за привабливою ціною для покупців.

Для уникнення такої ситуації Асоціація створила особливі адміністрації, які будуть контролювати правомірну співпрацю виробників та оптовиків. В іншому разі, виживання лохинового сектору Хуельви буде під загрозою, або унеможливиться зовсім, негативно вразивши економіку регіону.

За матеріалами FreshPlaza

Прочитано 49 раз