Проект Berry Tech (част. I). Вибір і підготовка місця для плантації

05 июня 2019

Міхал ПЬОНТЕК, Польща

Berry Tech – це новий проект у суничному сегменті ягідної промисловості, впроваджений компанією Doradca Jagodowy («Ягідний консультант»). Минулого року було реалізовано його перший етап. Основна мета – розробити технологію, адаптовану до польських реалій виробництва ягід суниці садової влітку і на початку осені. Вона повинна бути недорогою, але ефективною. Ремонтантну суницю вирощують без накриття.

На одному з об’єктів, де впроваджено Berry Tech, учасникам спеціально організованої інформаційної зустрічі розповіли про основи проекту, а також про можливості його реалізації. 5 серпня ферму доктора Павла КРАВЦЯ в Карчмісках, де відбувалася зустріч, відвідали близько 180 фермерів. Їх цікавили особливості вирощування ремонтантної суниці, висвітлені фахівцями компанії Doradca Jagodowy. Під час семінарів можна було ознайомитися з важливими нюансами створення і догляду за плантаціями суниці садової повторного плодоношення. У колекції фермера – 20 сортів цієї культури. Деякі з них уже відомі, є нові, частина перебуває на стадії тестування.

Правильна підготовка ґрунту для вирощування ремонтантної суниці важливіша, ніж для сортів традиційного плодоношення. За словами доктора Збігнєва Яроша, на цьому етапі все повинно бути ідеальним, оскільки права на помилку просто немає.

– Коли ви розбиваєте грядки і розкладаєте, наприклад, плівку, плануючи використовувати її 3-4 роки, необхідно забезпечити ґрунт органічними речовинами і кальцієм на весь цей період. Решту поживних речовин легше вносити в ґрунт за допомогою фертигації. Однак, із огляду на досвід цього року, я можу з повною впевненістю сказати, що основою для підживлення ремонтантної суниці при вирощуванні в ґрунті є посипне добриво. Існує висока ймовірність того, що в певний період ви просто не зможете використовувати систему фертигації, тому інгредієнти, необхідні для живлення рослин, повинні бути доступними в ґрунті, – пояснив доктор Збігнєв Ярош.

Вапнування кожної грядки, а також подальше удобрення, повинні спиратися на результати хімічного аналізу ґрунту. На експериментальній ділянці вапнування проводилося з використанням 4 різних добрив.

Усі статті повністю журналу "Ягідник" №2 (13) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті. Деталі оформленння підписки - тут.

Або заповніть форму:

 

Журнал «Ягодник»

Благодарим за сотрудничество!

Прочитано 249 раз