Чітке планування та вдалий вибір. Як швидко розвинути лохиновий бізнес

06 июня 2019

Світлана МЕЛЬНИК, Україна

В Україні спостерігається справжній бум лохинових насаджень – країна вийшла на друге місце в світі за темпами розширення плантацій лохини після Перу. Можливості виробництва і експорту цієї культури мають величезний потенціал. Ґрунтово-кліматичні умови нашої країни сприятливі для вирощування ягоди, а витрати на закладення плантації досить швидко окуповуються: для повернення інвестицій необхідно від 3 до 7 років. За словами агронома Аграрної компанії «Еко-Парк» Федора ПРИМИ, головне в лохиновому бізнесі – чітке планування та вдалий вибір сортименту. За неповних чотири роки це підприємство у Чернігівській області змогло стати одним із найкращих у регіоні, а продукція компанії цьогоріч поїде за кордон.

– Аграрна компанія «Еко-Парк» була заснована у 2015 році. Основний напрямок діяльності – вирощування ягідних культур, зокрема лохини високорослої та суниці садової. Пріоритетом для нас є висока якість продукції та вихід українського ягідного ринку на міжнародний рівень. Плантації «Еко-Парку» знаходяться на родючих землях Чернігівщини, а екологічні умови краю особливо сприяють вирощуванню ягід високої якості, – розповідає
агроном підприємства Федір Прима.

На початку під посадку лохини у господарстві заклали 6 гектарів. У 2017-2018 роках компанія продовжила розширювати площі плантацій, збільшивши їх до 28,5 гектарів.

 – У нас висаджено українські, американські та голландські саджанці лохини у відкритому ґрунті. Нині переважають ранньостиглі сорти, але маємо і середньостиглі, й пізні. Це Дрейпер, Дюк, Ліберті, Патріот, Спартан та Чендлер, – пояснює Федір Прима. – У планах – зрівняти всі сорти, щоб максимально подовжити збір урожаю, повністю закрити сезон та зробити розподіл трудових ресурсів рівномірним. Сорти ми обирали з огляду на наші кліматичні умови, невибагливість у рості на місцевих ґрунтах та, звісно, орієнтуючись на смакові якості, лежкість і транспортабельність.

Усі статті повністю журналу "Ягідник" №2 (13) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті. Деталі оформленння підписки - тут.

Або заповніть форму:

 

Журнал «Ягодник»

Благодарим за сотрудничество!

Прочитано 131 раз