Готуємо поле до нових плантацій лохини. Консультує Кшиштоф БОТУЛЬ, агроном розсадника «Злота ягода»

07 июня 2019

Надія РОМАНЧУК, Україна

Кожна культура потребує певних умов для успішного розвитку та плодоношення. І для різних рослин ці умови теж різняться: те, що підходить для однієї, не підійде іншій. Як запевняє Кшиштоф БОТУЛЬ, агроном польського розсадника «Злота ягода», щоб досягти очікуваного результату, слід неухильно дотримуватися правил вирощування.

– Доволі часто у розмові зі своїми клієнтами я чую: зробили так, бо саме так робив сусід. Проте сліпо копіювати чиюсь методику – хибна позиція. Насамперед, ми повинні знати вимоги до вирощування тієї чи іншої культури, щоб підлаштувати під них наші основні можливості. Це дозволить досягнути очікуваного результату, – наголошує Кшиштоф Ботуль.

КИСЛОТНІСТЬ ҐРУНТУ

Готуючи ділянки під саджанці лохини, слід пам’ятати, що ця культура вимагає кислого, проте насиченого киснем ґрунту з високим умістом гумусу. Коренева система лохини є дуже поверхневою, тому вона вимагає симбіозу з ґрунтовими грибами.

Попри те, що ґрунт на двох сусідніх ділянках буває подібним, результати аналізу можуть різнитися, оскільки все залежить від того, в якому розчині (водному чи сольовому) проводилися лабораторні дослідження. Саме тому пан Ботуль наголошує: дуже важливо уважно переглядати дані аналізу ґрунту. При вимірюванні кислотності у H2O норма становить pH 4,2-5,5 і, відповідно, pH 3,8-5,0 – вимірювання у KCI.

ОРГАНІЧНИЙ ЧИ МІНЕРАЛЬНИЙ

Лохина – рослина не вибаглива, проте потребує певних умов. Вона може рости як в органічному, так і в мінеральному ґрунті. Приблизно 5-10% плантацій лохини вирощується на органічних, тобто торф’яних ґрунтах, – це природне середовище для цієї культури. Такі ґрунти не потрібно насичувати органічними речовинами, проте слід стежити за рівнем води, зокрема, її надлишком. Неналежна меліорація призведе до надмірного зволоження, а це – причина захворювань як кореневої системи, так і пагонів. Якщо лохина росте на низинних ділянках, то негативний вплив чинитимуть ще й заморозки, і опади.

– Власне, з цього приводу я інколи жартую, мовляв, якщо у нас є один гектар торф’яних земель, то краще викопати торф і зробити на цьому місці ставок, а те, що викопали, використати для розбиття 10 гектарів плантацій в іншому місці, – говорить Кшиштоф Ботуль.

Продовження та усі статті повністю журналу "Ягідник" №2 (13) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті. Деталі оформленння підписки - тут.

Або заповніть форму:

 

Журнал «Ягодник»

Благодарим за сотрудничество!

Прочитано 306 раз