Проблематика української галузі ягідництва від президента асоціації «Ягідництво України» Ірини Кухтіної

11 июля 2019

Як свідчать офіційні дані, за результатами 2018 року в Україні було вироблено 132,9 тис. тонн ягід. Щодо експорту, то він за останні чотири роки збільшився майже в п'ять разів, а саме - з 4,5 до 23,5 тис. тонн. На сьогодні українські свіжі ягоди відправляються на експорт до таких країн, як Білорусь, Польща, Молдова, Велика Британія та Нідерланди, а найбільшими споживачами заморожених ягід є країни ЄС.

Із розвитком галузі постають нові проблеми та запитання, які потрібно вирішувати для успішного розвитку ягідництва в Україні. Президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна вважає основними такими проблемами питання якості продукції, сертифікації та культури виробництва.

«Ягоди як індустрія є експортоорієнтованої галуззю. У зв'язку з цим виникає кілька питань: українська державна сертифікація щодо НАССР практично не визнається зарубіжними покупцями, оскільки в багатьох випадках наявність такої сертифікації – це не більше, ніж папірець.» - Ірина Кухтіна.

Крім цього на думку І. Кухтіної варто звернути увагу на захист репутації українських підприємств закордоном,  контроль безпечності продукції, яка не зашкодить споживачам, підвищення якості продукціі (особливо після закриття російського ринку який приймав товар будь-якої якості), розширення списку офіційно зареєстрованої хімії без загрози для здоров’я та розподіл культур згідно їх розмірів і спрощення реєстрації, як, наприклад в сусідній Польщі, регулювання продукції стихійних ринків, збільшення кількості консультаційних служб, оскільки зараз масово ягоди вирощують одноосібники у хаотичному порядку.

Іще однією важливою темою, яка впливає на розвиток успішного ягідництва в Україні це проблема з холодним ланцюгом заморозки. Держпідтримка на холодильники розрахована тільки на яблука від 500 тонн, що є дуже великим обсягом для ягідників. Ягідним підприємствам не потрібне РГС, а просто холодильники, адже щогодини ягоди без холодильника - це мінус один день на полицях магазинів. Якщо при зборі ягоду охолодити і підтримати потрібну температуру, то вона пролежить місяць і більше.

«Також для ягідників важливе питання наявності хімлабораторій. В Україні практично неможливо зробити аналіз на гепатит стосовно заморожених ягід. Більшість виробників змушені відправляти проби на аналізи в лабораторії ЄС». – зазначає Ірина Кухтіна.

За матеріалами Agroportal

Прочитано 83 раз