Директор «Кооперативу Агровесна» Александр Ткачук: «Ягоди неможливо продати через бідність людей, а зібрати через лінь»

08 октября 2019

Нещодавно новинно-аналітичний портал East-fruit.com повідомив про підвищення цін майже на всі ягоди, у порівнянні із минулим роком. Але представник ягідників, директор ВАТ «Кооперативу Агровесна», в який входять 17 виробників, Александр Ткачук вважає, що не дивлячись на зростання площ під ягодами, інфраструктура її зберігання, переробки та реалізації в Україні відсутня.

Загалом, Александр Ткачук називає сезон 2019 складним для виробників. Зокрема ціни продажу суниці садової на його підприємстві складали 35 грн/кг, як і в минулому році, при тому що ціни в Україні на різні групи товарів та зарплати за рік виросли.  Програми держпідтримки не працюють, тому що одні програми допомагають, а інші заважають ягідникам.

Першою і основною проблемою експерт назвав відсутність купувальних можливостей у населення.

Другою – нестачею рук на виробництві, а саме що не вистачає збиральників ягід, механізаторів та інших працівників. На жаль українські підприємства і досі можуть платити на 25% менше, аніж польські, тому і відбувається нестача робочих рук.

Третьою проблемою являється подорожчання інвентарю, комплектуючих, зрошувальних систем, засобів захисту рослин, добрив тощо. Через це більшість підприємств, що починають займатися вирощуванням м’якої ягоди (малини чи суниці садової), як правило стають банкротами на 3-ій чи 4-ий рік існування.  Половина учасників кооперативу на грані банкротства і змушена приносити свої гроші, щоб оплатити «хімію», зарплату робітникам і так далі.

У підсумку,  на думку директора кооперативу, держава має направити кошти на розвиток інфраструктури, доробки, заморозки ягді, як у яблучному виробництві, де спочатку були програми на сажанці, а потім на холодильники.

Прочитано 89 раз