У Рівненській області шість агропідприємств отримали сертифікацію екологічно чистої продукції

07 ноября 2019

Як повідомляє Рівненська ОДА,  повідомляють, нещодавно декілька фермерських господарств у області отримали отримали кошти на сертифікацію екологічно чистої продукції. Така процедура є досить дорогою, саме тому була запроваджена така програма підтримки.

Підприємства, які отримали компенсацію були визначені за допомогою спеціальної комісії, яка перевіряла наявність сертифікату та кошти, що були задіяні для його отримання. Один учасник може отримати максимальну фінансову допомогу до 30 тисяч гривень. На цей рік на відшкодування передбачено 120 тисяч гривень.

Одне із агропідприємств, що отримало таку підтримку це – фермерське господарство (ФГ) «Петрович-2016», яке розташоване в селі Черняхів Острозького району. Під керівництвом Володимира Коваля на хазяйстві успішно вирощуються ягоди, горіхи, фрукти, плодові дерева, деякі чагарники, а також зернові культури і пряні трави.

«Щоб отримати сертифікат, агрофірма надає відомості про продукцію інспекторам компанії «Органік стандарт». Це єдина українська установа з сертифікації органічного виробництва, визнана в Європі. Фахівці роблять не лише обстеження самої продукції, а й її вирощування, переробки та транспортування. І лише у випадку відповідності всіх цих складових міжнародним стандартам, інспектори видають сертифікат, який визнають навіть у Європі», – розказує директор департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько.

Прочитано 69 раз