На найбільших журавлинових плантаціях у Пінську (Булорусь) сезон збору ягоди у розпалі

08 ноября 2019

Багрові ріки та блакитне небо яскраво контрастують на фоні пожовклого листя та інших ознак осені. Такий вид вартий того, щоб його побачити, а зробити це можна в сезон, який продовжується із жовтня по листопад. А це просто черговий щорічний збір журавлини у Пінську, де знаходяться найбільші журавлинові плантації Європи – 84 гектари ягоди.

Цікаво, що журавлину не збирають, а саме виловлюють, знаходячись по пояс у воді. Журавлинове поле називають чеком, а вже восени воно заливається водою. Після цього туди опускається комбайн, який обмолочує кущі та обтрушує з них ягоди. Журавлина легка ягода, тому одразу випливає на поверхню, а потім вже її збирають до купи а допомогою спеціальних пінопластових поясів. За рік на підприємстві збирають до 650 тон кирисної ягоди, а 80% продукції одразу відправляється на експорт.

Про цілющі властивості журавлини відомо ще із давнини. Так званий в народі «болотний лікар» лікував багато інфекційних захворювань та запалень, а самі плоди понижують температуру тіла. А останні дослідження, проведені у Поліському державному університеті показують, що журавлина містить спеціальні речовини – флавоноїди, які послаблюють злоякісні клітини, затримують ліки при хіміотерапії у клітинах та тим самим роблять лікування раку ефективнішим.

За матеріалами TVR.By

Прочитано 55 раз