1-ого липня відбулася нарада з питань державної підтримки фермерських господарств у 2019 році

04 июля 2019

«Держпідтримка фермерів має давати кумулятивний економічний, технологічний, соціальний ефект для всієї галузі», - стверджує Ольга Трофімцева. Саме такий висновок було зроблено на нараді у Мінагрополітики, яка відбулася 1-ого липня під головуванням в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої з питань державної підтримки фермерських господарств у 2019 році.

Участь у заході взяли заступник Міністра Віктор Шеремета, керівники Департаментів Мінагрополітики та фахівці проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики».

На нараді було обговорено напрацьовані усіма зацікавленими сторонами пропозиції для внесення змін у Порядок використання коштів для розвитку фермерських господарств, а саме:  було розібрано конкретні пропозиції від сільгоспвиробників, кооперативів, органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів ОДА та уповноважених банків.

«При наданні державних коштів фермерам, ми маємо чітко розуміти, який ефект від цього отримають не лише самі одержувачі, але й весь аграрний сектор. Йдеться про так званий KPI державної підтримки. Тобто необхідно визначити показники ефективності використання сільгоспвиробниками бюджетних коштів і орієнтуватись, в першу чергу, на результати», - відмітила в. о. Міністра Ольга Трофімцева.

Іще одним акцентом було виділено питання моніторингу економічного та соціального результату від використання одержувачами бюджетних коштів, а також обговорено такі зміни, як: додавання зернових кооперативів до отримувачів фінансової підтримки, компенсація кооперативам частини вартості за закуплену техніку та обладнання іноземного виробництва, збільшення компенсації кооперативам за придбану техніку та обладнання з 70% до 80%, збільшення суми відшкодування за насіння із 80 тис. грн до 160 тис. грн, додавання новостворених фермерських господарств до отримувачів бюджетної субсидії на 1 га оброблюваних угідь, збільшення терміну кредитування на витрати пов’язані з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення з 3-х до 5-ти років.

«Державна підтримка має залучати сільгоспвиробників у правове поле, щоб поряд із економічним ефектом спостерігався і соціальний. Адже заможні селяни – це запорука розвитку сільських територій», - підкреслив заступник Міністра Віктор Шеремета.

У результаті, як повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України, було вирішено доопрацювати пропозиції до змін у Порядок використання коштів та провести робочу нараду за участю представників Міністерства фінансів України та Міністерства економічного розвитку України. Фінальні пропозиції будуть надіслані на погодження зацікавленим відомствам.

Прочитано 160 раз