Ягоди гумі: користь плодів та догляд за кущами

 Ягоди гумі: користь плодів та догляд за кущами

Диво-ягоди гумі в Україні знайти непросто, хоч для нашого регіону ця рослина цілком підхоить для вирощування. Вона невибаглива і до зимових холодів, і легко розмножується.

Кущ гумі виростає до 2 метрів у висоту та 1,5 – завширшки. З одного куща можна зібрати до 10 кілограмів плодів. Стиглі ягоди виглядають як кизил або вишня, але за смаком нагадують більше яблуко або хурму чи інжир. Плодоносити кущі гумі починають вже на четвертий рік після посадки. Перші ягоди достигають на початку липня і родять до кінця місяця. Однак з їх збором можна і не поспішати – стиглі ягоди не обсипаються і можуть висіти на кущах аж до середини серпня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гумі: як вирощувати культуру, яка не потребує догляду?

Завдяки незвичному смаку ці ягоди мають доволі великий спектр застосування. Солодкі терпкуваті ягоди гумі краще за все з’їсти свіжими. Ягоди гумі можна заморожувати, висушувати. З них роблять варення, соки, соуси, вина, желе і цукати.

Розмножується кущі гумі відводками, а рости полюбляє на ділянці, захищеній від протягів, де є багато сонця. Водночас рослина досить легко переносить затінення і може плодоносити навіть у повному затінку. Кущі гумі практично не потребують обрізання, не хворіють, не пошкоджуються шкідниками й не потребують затрат на захист. Найкраще висаджувати рано навесні чи пізно восени. Найкращими сортами для нашого регіону є Кунашир, Парамушир, Цунай, Шикотан, Південний.

У народній медицині знаходить застосування листя рослини. Відвар з нього приймають при застудних захворюваннях і кашлі, компреси рекомендують за наявності болю при ревматизмі і подагрі. Відвар коріння застосовують для лікування гнійних запалень та свербежу.

Журнал «Ягідник»

Останні статті